Nejnovější články

Zkusili jsme Udio, nový AI tool pro generování hudby

Udio je nový tool pro generování hudby pomocí AI. Byl veřejně zpřístupněn teprve včera, 10. dubna 2024 a pozitivní recenze se na něj jen hrnou! Dost možná je to aktuálně nejlepší nástroj pro AI generování hudby. Náš kreativní tým se do testování pustil jen pár desítek minut po zpřístupnění a výsledek je k dispozici v přiloženém videu (zpracování trvalo jen 20 minut)!

Více čtení

Co nám dal a vzal letošní Marketing Festival

6. 3. 2024 – Já dělám s AI, ty děláš s AI, všichni bychom měli dělat s AI. Magická zkratka byla jedním z nejužívanějších pojmů letošního Marketing Festivalu v Brně. AI však rozhodně nebyla jeho jediným tématem a našinec si mohl od řečníků z celého světa vyslechnout leccos. A někdy i nového.

Více čtení

AI Restart aneb přehlídka využití umělé inteligence v praxi

27. 2. 2024 – S umělou inteligencí se roztrhl pytel, tak není divu, že se na toto téma konají různé konference, semináře a vůbec sešlosti. My (tedy Fany, Míša, Adam a Rado) jsme se šli podívat na AI Restart, který se konal 15. února v pražské Lucerně. Chcete vědět, jaké to bylo? Zeptali jsme se za vás! Odpovídali Františka Dřínková z oddělení DigiMa a Rado Bačík, náš IT a AI guru. 

Více čtení

QR Víno: elegantní řešení nové zákonné povinnosti pro vinaře

16. 11. 2023 – Četné zákony a předpisy zanikají, jiné se – bohužel – objevují. Jedna z nových povinností se týká vinařů a distributorů výrobků z vinné révy. Obaly všech výrobků stáčených po 8. prosinci 2023 a určených koncovým spotřebitelům, musí obsahovat nové údaje. Nebude to snadné – čitelný seznam výživových údajů a obsažených složek může na etiketě zabrat opravdu dost místa, údaje ke všem šaržím je třeba někde skladovat... Ale máte štěstí, že jdeme právě kolem: s naší jednoduchou aplikací QR víno je řešení po ruce a na pár kliků.

Více čtení

Air Bank po letech změnila tvář… a co na to lid?

Časy se mění a pokud jste měli zelenou banku zafixovanou jako „tu s padající krychlí,“ možná jste zaznamenali změnu. Od 1. srpna totiž Air Bank po letech opustila kampaň s kladivem na zlého bankéře a nabrala nový směr. Nás samozřejmě zajímalo, jak se k tomu vyjadřovali Češi na sociálních sítích.

Více čtení

Jak na úspěšné SEO: Aneb návod na optimalizaci pro vyhledávače

Máte parádní web, kterému věnujete spoustu času, ale přesto jeho výsledky nejsou dle vašich představ? Hlavu vzhůru! Přečte si pár bodů jak na SEO. Posuňte své vypiplané webové stránky do popředí Googlu.

Více čtení

V Adbrosu jsme pořádali webinář o AI. Byli jste u toho?

AI sem, AI tam, AI kam se podívám. Umělé inteligence je v posledních měsících všude plno. Ani my jsme proto nemohli zůstat pozadu a přihodili jsme pár inovativních myšlenek do pléna. Ve středu 28. června 2023 jsme uspořádali webinář a sezvali odborníky z Adbrosu i zvenčí, aby se s námi podělili o teorii i praxi v této oblasti.  Pokud jste nebyli mezi šesti desítkami hostů, nemusíte být smutní, rádi se s vámi podělíme o kompletní záznam a základní informace, které zazněly.

Více čtení

Zalekli se lidé na internetu umělé inteligence?

Trvalo to jen pár měsíců a AI už straší skoro všude. Náš SoMeLi tým se proto pustil do práce a sledoval, co si Češi o tomto tématu myslí. Jak tedy umělá inteligence zarezonovala na internetech?

Více čtení

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, jak dlouho denně koukám do mobilu

Taky trpíte FOMO? Takzvaný fear of missing out neboli strach, že něco zmeškáme, nás denně přitahuje k obrazovkám našich mobilů. Doba, po kterou spousta z nás dokáže udržet pozornost, už se smrskla na úroveň akvarijní rybky. Pokud vám to zní povědomě, pak vězte, že výrobci mobilních operačních systémů pro vás přichystali speciální funkce, se kterými by se vaše pozornost mohla dostat alespoň na úroveň sýkorky. Ale nic neslibujeme.

Více čtení

Velký bratr tě vidí aneb stínové profily na Facebooku

Píše se rok 2023 a my se ptáme: Dělá si ještě někdo z vás iluze o tom, že internet je anonymní oázou plnou lásky a klidu? Pokud vám v hlavě zaznělo „ano“, nemáme pro vás dobré zprávy. Pojďme se dnes podívat, jak o uživatelích internetu sbírá data Facebook. Ten na vás totiž má celou složku, i když na něm možná ani nejste zaregistrovaní. A tu složku skladuje v suchu, chládku a stínu. Stejně by se přece měly skladovat všechny trvanlivé výrobky.

Více čtení